bramy rozwierne

bramy rozwierne

Podstawową zaletą bram dwuskrzydłowych jest prosta , stabilna i trwała konstrukcja , która gwarantuje cichą i sprawną pracę . Bramy dwuskrzydłowe , dzięki swojej solidnej konstrukcji , są szczególnie polecane do zabudowy dużych , wysokich garaży oraz hal produkcyjnych i magazynowych , stanowiąc alternatywę dla wielokrotnie droższych bram przemysłowych . 

Konstrukcja ramy wykonana jest z kształtowników stalowych zamkniętych , ocynkowanych o przekroju 60x60 . Skrzydło standardowo wypełnione jest  blachą stalową ocynkowaną profilowaną- trapez T-10 . Standardowo brama otwiera się na zewnątrz . Brama posiada w standardzie kompletny zestaw montażowy dostosowany do warunków zabudowy . Skrzydło wiodące wyposażone jest w zamek , natomiast skrzydło stałe w rygiel wewnętrzny ( góra-dół) z samozatrzaskiem .

Bramy mogą zostać wykonane z uwzględnieniem niesymetrycznego podziały skrzydła . W standardzie wykonywana jest z prawym skrzydłem wiodącym – możliwa jest jednak zmiana skrzydła na lewe ( bez dopłaty )

Brama rozwierna przeznaczona jest do montażu w otworze montażowym . Zamawiając bramę należy uwzględnić luzy montażowe ( 20 mm szerokości oraz ok. 20 mm wysokości ) konieczne do prawidłowego zamontowania bramy .

W bramie garażowej rozwiernej można zastosować ocieplenie styropianowe 20 mm . Brama od wewnątrz wykończona jest wówczas panelem PCV w kolorze białym .

Kolory standardowe oferowanych przez nas bram rozwiernych  to :  biały RAL 9010 , brąz RAl 8017 . W opcji za dopłatą oferujemy dowolny kolor RAl oraz bramy okleinowane w kolorze złoty dąb i orzech .

Istnieje także możliwość zainstalowania furtki przejściowej w bramie rozwiernej dwuskrzydłowej ( zalecane szczególnie w bramach o dużej powierzchni ). Do wysokości bramy 2180 mm , wysokość furtki jest  równa wysokości skrzydła  bramy . Jeśli wymiar bramy przekracza 2180 mm , wysokość furtki wynosi 2000 mm . W wersji z furtką stosowany jest zamek dwuryglowy góra-dół i system samozatrzasków  . 

Wycena bramy garażowej rozwiernej  jest indywidualna w zależności od  jej wymiarów i parametrów technicznych  .