Deski tarasowe

Wykończenie tarasu w dzisiejszych czasach robi się problematyczne ze względu na duży wybór materiałów wykończeniowych, jakie oferuje rynek. I w tym miejscu każdy z nas staje przed dylematem: kamień czy ceramika - a może drzewo? Ktoś może powiedzieć: to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje i tu się jak najbardziej zgadzamy.

Ale jaki materiał może dać tak niepowtarzalny klimat jak drewno? Drewno daje poczucie ciepła, przytulności, spokoju - a przecież taras to miejsce, które ma nas uspokoić po całym dniu męczącej pracy podczas wiosennych i letnich dni. To właśnie na tarasie szukamy ukojenia. Tu spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, tu wymykamy się aby przemyśleć problemy, z którymi borykamy się na co dzień.

Drogi kliencie, zastanów się przed wyborem odpowiedniego materiału na wykończenie twojego tarasu, bo to nieodłączna część domu, który jest przecież Twoim miejscem na ziemi.

Dostępne gatunki drewna:
Bangkirai, Merbau, Sucupira Bengalska, Teak, Thermo-Teak, Angelim Amargoso, Cumaru, Grapia, Grapia Parzona, Massaranduba, Ipe, Itauba, Iroko

Legary:
Bangkirai, Angelim Pedra, Massaranduba, Keruing

Dostępne profile:

Dostępne profile desek tarasowych
deski_tarasowe_opis_01

Systemy montażu:

 • SYSTEM IGEL V2
  SYSTEM IGEL V2
  Specjalne spinki ze stali nierdzewnej łączące poszczególne deski o standardowym profilu bez wpustów bocznych.
  deski_tarasowe_system_igel_v2

 • SYSTEM VIDUE
  SYSTEM VIDUE
  System specjalnych klipsów z tworzywa sztucznego, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne (polecany do specjalnie wyprofilowanych legarów) i deski z wpustem bocznym.
  deski_tarasowe_system_vidue

 • KLIPSY OMEGA
  KLIPSY OMEGA
  Spinki ze stali nierdzewnej polecane do deski z wpustem bocznym.
  deski_tarasowe_system_klipsy_omega

 • KLIPSY INOX
  KLIPSY INOX
  Spinki ze stali nierdzewnej polecane do deski z wpustem bocznym.
  deski_tarasowe_system_klipsy_inox

Deska elewacyjna
W ostatnich latach coraz częściej stosuje się drewno również jako sposób wykończenia elewacji zewnętrznych domów jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych, domków letniskowych bądź też niewielkich budynków gospodarczych oraz obiektów tzw. architektury ogrodowej. Drewno jest świetnym materiałem izolacyjnym, pięknie komponuje się z każdym otoczeniem, zwłaszcza naturalnym, pasuje do każdego stylu architektonicznego.

Elewacje drewniane można stosować pokrywając wszystkie ściany zewnętrzne budynku lub też zastosować tylko wstawki drewniane łącząc je z innymi rodzajami wykończenia elewacji: np. tynkiem, kamieniem czy cegłą.

Proponujemy Państwu elewacje drewniane Exoline w różnych gatunkach drewna: europejskiego (sosna, świerk, świerk skandynawski) oraz egzotycznego, które ze względu na swoje właściwości naturalne, nie wymagają już żadnego dodatkowego zabezpieczenia przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Proponujemy Państwu różne profile i wymiary.

Gatunki drewna:
Grapia, Grapia Parzona, Timbo, Cambara, Świerk skandynawski.

Wymiary:
19 x 189 mm, 20/21 x 140/145 mm, 24 x 146 mm